W dniu 21.04.2022 roku, w ramach podpisanej umowy o współpracy odbył się pierwszy cykl warsztatów zorganizowany przez Wydział Agrobioinżynierii i Nauk o Zwierzętach w Zespole Szkół im. Gen. Franciszka Kamińskiego w Adamowie.

Uczniowie poznali ofertę edukacyjną Instytutu Rolnictwa i Ogrodnictwa oraz Instytutu Zootechniki i Rybactwa przedstawioną przez dr hab. Ewę Wójcik, prof. uczelni oraz wzięli udział w warsztatach:

1. "Sytuacja polskich kredytobiorców" - dr Tomasz Kacprzak,
2. "Polskie mapy topograficzne" - dr Mirosław Meksuła,
3. "Kształtowanie inteligencji psów, przygotowanie psów do zajęć terapeutycznych" - dr inż. Elżbieta Horoszewicz.

O studiowaniu na Wydziale Agrobioinżynierii i Nauk o Zwierzętach z perspektywy studenta opowiedziały: Agata Grochowska (I rok Gospodarki Przestrzennej, absolwentka Zespołu Szkół im. Gen. Franciszka Kamińskiego w Adamowie) oraz Zuzanna Kurowska (II rok Zoopsychologii z animaloterapią).
W wydarzeniu wzięły udział lokalne media.

Informacje odnośnie wizyty przedstawicieli Wydziału w Zespole Szkół w Adamowie dostępne są również za pośrednictwem TV łuków