{boxplus href=|images/wp_2010/dzien_przyrodniczy/dzien_przyrodniczy_08.jpg| title=|Dzień z Wydziałem Przyrodniczym|}{/boxplus}

W dniu 8 grudnia br. Wydział Przyrodniczy zorganizował imprezę pn. Dzień z Wydziałem Przyrodniczym, skierowaną przede wszystkim do młodzieży klas maturalnych. Do auli im. J. Skolasińskiego przybyli uczniowie z różnych szkół i miejscowości.

Byli wśród nich m.in. uczniowie z Zespołu Szkół Centrum, Kształcenia Rolniczego im. W.S. Reymonta w Sokołowie Podlaskim wraz z panią Dyrektor i nauczycielami, z Zespołu Szkół Nr 1 w Sokołowie Podlaskim, z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 im. K. Wielkiego w Siedlcach, z Zespołu Szkół im. H.iK. Gnoińskich w Siennicy, z Zespołu Szkół Rolniczych im. W.S. Reymonta w Czartajewie, z Zespołu Szkół Rolniczych w Ostrożanach.  Młodzieży towarzyszyli nauczyciele. Sala wykładowa wypełniona była po brzegi.

Uczniowie mieli okazję poznać J.M. Rektora Uniwersytetu, Pana prof. Antoniego Jówko, który bardzo serdecznie ich powitał i zaprosił do podejmowania studiów w Uniwersytecie, Panią prof. Tamarę Zacharuk, Prorektora d.s. Organizacji i Rozwoju oraz Pana prof. Kazimierza Jankowskiego, Prorektora d.s. Nauki.

Przygotowaną na rok akademicki 2011/2012 ofertę edukacyjną niezwykle ciekawie przedstawił Pan prof. Piotr Guliński, Dziekan Wydziału przyrodniczego. Następnie wykład pt. Współczesne tendencje w rozwoju nauk przyrodniczych wygłosił Pan prof. Bogumił Leszczyński. Myślę, iż młodzież była pod ogromnym wrażeniem wysłuchanego wykładu, który był przygotowany na wysokim poziomie naukowym, a jednocześnie tak obrazowo przedstawiony, iż nawet laicy mogli wynieść z niego coś dla ubogacenia własnej wiedzy na temat bardzo modnej ostatnio bioinżynierii, biotechnologii, biochemii i bioróżnorodności w przyrodzie.

Po wykładzie młodzież uczestniczyła w zajęciach 15 paneli edukacyjnych, zorganizowanych przez nauczycieli akademickich w katedrach i zakładach.

Na zakończenie pobytu w Siedlcach uczniowie zwiedzili pałac Ogińskich, siedzibę władz Uczelni oraz Bibliotekę Główną.

Mamy nadzieję, iż spotkanie z młodzieżą szkół średnich, trochę naukowe, trochę popularne i trochę turystyczne przybliżyło warunki studiowania na Wydziale Przyrodniczym, co zachęci ich do podjęcia właściwych życiowych decyzji.

Tak w skrócie wyglądał Dzień z Wydziałem Przyrodniczym – spotkanie młodzieży szkół średnich z regionu Polski Wschodniej z kierownictwem Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach oraz z nauczycielami akademickimi i kolegami studiującymi na naszym Wydziale.

Fotogaleria

{boxplus href=|images/wp_2010/dzien_przyrodniczy/dzien_przyrodniczy_07.jpg| title=|Dzień z Wydziałem Przyrodniczym|}{/boxplus}