{boxplus href=|images/wp_2011/wp_WD_2011/wreczenie_dyplomow_2011_01.jpg| title=|Uroczyste wręczenie dyplomów|}{/boxplus}

W dniu 22 października b.r. (sobota), odbyło się uroczyste posiedzenie Rady Wydziału Przyrodniczego, poświęcone wręczeniu dyplomów absolwentom rocznika 2011. W uroczystości uczestniczyli m.in. Pan prof. dr hab. Kazimierz Jankowski, Prorektor d.s. Nauki Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach, Pan dr Ireneusz Chrząścik, Kanclerz Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach oraz Pan prof. dr hab. Ryszard Wróblewski, Prodziekan Wydziału Zarządzania.

Do auli Instytutu Biologii im. J. Skolasińskiego przybyli wypromowani w ubiegłym roku akademickim, absolwenci czterech kierunków studiów: biologii, rolnictwa, turystyki i rekreacji oraz zootechniki, aby odebrać  dyplomy magistra, magistra inżyniera, inżyniera i licencjata z rąk Kolegium Dziekańskiego i swoich promotorów. Niektórzy z nich zabrali ze sobą rodziny oraz przyjaciół, by towarzyszyli im w tak doniosłym dla nich dniu.

Wszystkich zebranych serdecznie powitał Dziekan Wydziału Przyrodniczego, Pan prof. dr hab. Piotr Guliński, podkreślając, że jest to przede wszystkim święto naszych absolwentów - młodych specjalistów, magistrów, inżynierów, licencjatów. Pan Dziekan wyraził opinię, iż uroczystość wręczenia dyplomów traktowana jest na Wydziale Przyrodniczym od wielu lat, jako doniosły moment w jego działalności. Jest ona również w pewnym sensie symbolicznym przekazaniem dziedzictwa intelektualnego Wydziału - najmłodszej grupie jego wychowanków i absolwentów. Pan profesor Piotr Guliński podkreślił, iż bieżący rok jest rokiem szczególnym, ponieważ absolwenci po raz pierwszy w historii Wydziału otrzymują dyplomy Uczelni Uniwersyteckiej.

Pan Dziekan, w imieniu swoim i władz Wydziału, podziękował starostom wszystkich kierunków i form kształcenia na Wydziale za zaangażowanie i pracę w okresie minionych lat studiów.

Po złożeniu odczytanego przez Dziekana Wydziału tekstu ślubowania, Pan Dziekan wręczył listy gratulacyjne i albumy najlepszym absolwentom, posiadającym najwyższe średnie z okresu studiów na poszczególnych kierunkach:

Kierunek Biologia:

- mgr Magdalena Szwed

- mgr Edyta Wawryniuk

- licencjat Magdalena Mazek

- licnecjat Tina Parzych

Kierunek Rolnictwo:

- mgr inż. Marta Kurowska

- mgr inż. Wiesława Sawicka

- inż. Radosław Odachowski

- inż. Jarsoław Sadowski

Kierunek Turystyka i Rekreacja

- licencjat Sylwia Cieciera

- licencjat Beata Gromada

Kierunek Zootechnika:

- mgr inż Paulina Brzezińska

- mgr inż Katarzyna Gajownik

- inż. Rafał Iwan

- inż. Mariusz Słowicki

Następnie absolwenci odebrali dyplomy z rąk opiekunów prac dyplomowych i Prodziekanów odpowiedzialnych za poszczególne kierunki. Naszym absolwentom zostały również wręczone okolicznościowe Informatory Wydziału, zawierające pełny wykaz absolwentów otrzymujących dyplomy ukończenia studiów na Wydziale Przyrodniczym w 2011 roku.

Pan profesor Piotr Guliński, w końcowym słowie, wyraził satysfakcję, że czas, który był okresem wielkiej próby zdolności, pracowitości, umiejętności samodzielnego organizowania się i promowania, zakończył się dla naszych absolwentów pomyślnie. Pan Dziekan, w imieniu własnym, Kolegium Dziekańskiego, Rady Wydziału i całej społeczności akademickiej serdecznie pogratulował absolwentom tego sukcesu, życząc, aby przekazane dziedzictwo intelektualne Wydziału stanowiło jedną z głównych nadziei na dobrą przyszłość, a zdobyta wiedza i umiejętności zawodowe pozwoliły na sprostanie wymaganiom konkurencji na rynku pracy i przyniosły jak największą, osobistą dywidendę w przyszłości.

Na zakończenie Dziekan Wydziału złożył absolwentom życzenia powodzenia i pomyślności w życiu osobistym oraz wielu sukcesów w rozpoczynającym się wraz z ukończeniem studiów - życiu zawodowym.

Uroczystość zakończyło wspólne zdjęcie przed budynkiem Wydziału i spotkania w zakładach i katedrach z nauczycielami, promotorami oraz przyjaciółmi.

Fotogaleria