Z dniem 17 września 2024 roku Dziekan Wydziału prof. dr hab. Jacek Sosnowski został powołany w skład Zespołu do spraw współpracy pomiędzy doradztwem rolniczym a szkołami kształcącymi w zawodach rolniczych przy Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie.
W skład zespołu wchodzą między innymi przedstawiciele: Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, szkół rolniczych nadzorowanych przez Ministerstwo, Krajowego Centrum Edukacji Rolniczej w Brwinowie, Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie, wojewódzkich ośrodków doradztwa rolniczego oraz uczelni kształcących w zawodach rolniczych.

W dniu 22 października br. odbyło się spotkanie Zespołu w trakcie którego poruszono następujące tematy:

• kierunki i poziom kształcenia zawodowego w szkołach należących do Sieci Szkół Rolniczych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi,
  • wyzwania uczelni wyższych w kontekście kształcenia rolniczego,
  • priorytety i cele publicznego doradztwa rolniczego w zakresie wzmacniania transferu wiedzy i innowacji z nauki do praktyki rolniczej.

Pan Dziekan prof. dr hab. Jacek Sosnowski przedstawił informacje na temat dobrych praktyk w zakresie współpracy ze szkołami rolniczymi i doradztwem rolniczym.

Powołanie