IMG 004

W dniu 17 października 2024 r. w ramach Festiwalu Nauki i Sztuki w Siedlcach na naszym Wydziale odbyły się wykłady i warsztaty dla studentów i uczniów szkół partnerskich. W tym roku odwiedzili nas uczniowie z ZSR w Sokołowie Podlaskim, Zespołu Szkół Nr 3 RCKU im. Stanisława Staszica w Łosicach, Zespołu Szkół CKR w Starym Lubiejewie, ZSCKR im. Krzysztofa Kluka w Rudce, ZS im. Marii Skłodowskiej-Curie w Mińsku Mazowieckim, ZS nr 3 im. Wł. St. Reymonta w Łukowie oraz ZS im. St. Staszica w Miętnem.

Wykłady i warsztaty poprowadzili przedstawiciele firm i instytucji naszego otoczenia społeczno-gospodarczego. W swoich prelekcjach poruszali oni następującą tematy:

• Plany są niczym, planowanie jest wszystkim. Jak to funkcjonuje w firmie w branży FMCG; Krótka historia jednej marchewki - czyli jak planować w długim horyzoncie – Damian Dunajko, Marek Ossowski (Oerlemans Foods Polska Sp. z o.o.)
  • Polska hodowla roślin w pigułce – dr Joanna Dziurdziak (Stacja Oceny Odmian Seroczyn)
  • Czynniki wpływające na uprawę pieczarek – Kamila Boś (uczestniczka programu Rolnik Szuka Żony, BOŚ Pieczarkarnia)
  • Doradztwo i edukacja rolnicza w Polsce - czyli czy warto być doradcą? – dr inż. Małgorzata Sztoldman (Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie)
  • Ekosystemy w chowie zwierząt gospodarskich – mgr inż. Karolina Zielińska (MODR Warszawa, Oddział Siedlce)
  • Innowacyjne żywienie indyków w aspekcie zdrowia konsumenta – dr inż. Renata Świarska (TASOMIX PASZE)
  • Optymalne metody utrzymania konika polskiego uwzględniające behawior gatunku – mgr Elżbieta Fabczak (ZS nr 4 im. Marii SkłodowskiejCurie w Mińsku Mazowieckim);
  • Konie-ogniwo łączące pokolenia – mgr Emilia Naumiuk (Kucykowa Zagroda) 11:30 –

Wyjątkowym elementem festiwalu była wystawa fotograficzna „Nie tylko rykowisko” autorstwa Andrzeja Wierzbieńca, którą wyeksponowaliśmy na terenie Instytut Zootechniki i Rybactwa WR. Wystawę można oglądać do końca października br.