W dniach 10-11 maja 2021 Dziekan Wydziału Agrobioinżynierii i Nauk o Zwierzętach prof. dr hab. Marek Gugała, Przewodnicząca Komitetu Okręgowego Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych dr hab. Alina Janocha prof. uczelni oraz Dyrektor Instytutu Rolnictwa i Ogrodnictwa dr hab. Jacek Sosnowski prof. uczelni, złożyli wizytę w Szkołach plasujących się najwyżej w rankingu szkół biorących udział w Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.

Wyróżnione zostały: Zespół Szkół nr 3 w Łukowie, Zespół Szkół nr 4 im. Ziemi Podlaskiej w Bielsku Podlaskim oraz Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Ignacego Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie. Puchary dla szkół ufundowali JM. Rektor prof. dr hab. Mirosław Minkina oraz Dziekan Wydziału prof. dr hab. Marek Gugała.
Dodatkowo Dziekan ufundował puchar dla Najlepszego finalisty Okręgowej Olimpiady, którym okazał się uczeń Zespołu Szkól nr 4 w Bielsku Podlaskim. Podczas wizyty rozmawiano z dyrekcją szkół o współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczo-Humanistycznym w ramach tworzenia szkoły partnerskiej.