20161203 093855

W dniach 01-03 grudnia br. w Kołobrzegu odbył się V Jubileuszowy Kongres Ogólnopolskiego Programu Edukacji Poporodowej Szkoła Matek i Ojców Razem Łatwiej pt. „Zintegrowana opieka medyczna w obszarze rodziny”. Organizatorami Kongresu jest firma Razem Łatwiej wspólnie z Zakładem Dydaktyki Ginekologiczno–Położniczej, Wydziału Nauk o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego pod przewodnictwem Prof. Ewy Dmoch-Gajzlerskiej.

Do udziału, w charakterze wykładowcy, została również zaproszona Pani dr hab. Katarzyna Antosik prof. UPH, pracownik Katedry Dietetyki i Oceny Żywności naszego Wydziału, która przygotowała i wygłosiła referat na temat : „Suplementy diety - moda czy konieczność we współczesnym świecie?”

Tematyka tegorocznego Kongresu dotyczyła szeroko rozumianej opieki medycznej w aspekcie całej rodziny, w tym kobiet w ciąży, noworodków, dzieci czy osób dorosłych . W trakcie Kongresu specjaliści z zakresu ginekologii i położnictwa, neonatologii, psychologii, socjologii i żywienia przedstawili najnowsze informacje w zakresie: Stosowania recept w praktyce położnej i pielęgniarki , Samodzielności zawodowej położnej, Statusu dziecka nienarodzonego w aspekcie prawnym, Raka szyjki macicy a działalność organizacji pozarządowych, Nowoczesnych technik w leczeniu problemów uroginekologicznych, Roli mleka mamy dla wcześniaka, Wpływu diety na rozwój mózgu i układu nerwowego u dzieci czy Pielęgnacji skóry noworodka.