2 poprawa

Dnia 2 marca 2016 roku w murach naszej Uczelni odbył się „Dzień z Wydziałem Przyrodniczym”. W tym dniu odwiedziło nas około 250 uczniów wraz ze swoimi opiekunami z następujących szkól:

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augusta Zamoyskiego w Jabłoniu (Mgr Marta Marecka-Gielrej, Mgr Teresa Szymoniuk), Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Siedlcach (Mgr Agnieszka Sempruch), Zespół Szkół im. Władysława Tatarkiewicza w Radoryżu Smolanym (Mgr Elżbieta Mostowska), Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Siedlcach (Mgr Barbara Rozbicka, Mgr Mirosław Przytuła), Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Leśnej Podlaskiej (Mgr inż. Anna Sęk), Zespół Szkół Nr 3 Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Stanisława Staszica w Łosicach (Mgr Andrzej Kaliński), Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Władysława Stanisława Reymonta w Sokołowie Podlaskim (Mgr Justyna Wiśniewska, Mgr Joanna Kur), Zespół Szkół Rolniczychw Woli Osowińskiej (Dyrektor szkoły: mgr Beata Żurawska-Polkowska, Mgr Ewa Stankiewicz, Mgr Anna Kowalik)

Na wstępie Pani Dziekan prof. dr hab. Janina Skrzyczyńska powitała zgromadzonych na auli uczniów i nauczycieli. Następnie Pani prodziekan dr hab. Barbara Biesiada- Drzazga prof. nzw. przedstawiła historię i ofertę dydaktyczną naszego Wydziału. Po części oficjalnej uczniowie wraz z opiekunami przeszli do przygotowanych przez pracowników i studentów miejsc warsztatowych.

Uczniowie uczestniczyli w warsztatach tematycznych przygotowanych przez nauczycieli poszczególnych kierunków. Dużą popularnością cieszyły się: Udzielanie pierwszej pomocy w stanach zagrożenia zdrowia i życia; Co łączy mydelnicę z mydłem; Zobacz własne DNA; Niezwykły świat pająków; Profesjonalna pielęgnacja psów. Warsztaty pokazowe; Tajemnicze plemniki; Zapisane w ….chromosomach; Jajko – co o nim wiemy; Produkty zwierzęce w żywieniu; Zwierzęta łowne w środowisku człowieka; Przygotowanie soków z owoców i warzyw; Różne aspekty wykorzystania nowoczesnej technologii GPS; Warsztaty żywieniowe nt. „Czy jesz prawidłowe śniadanie” ; Pomiar składu ciała za pomocą aparatu (wagi) Omron (indeks masy ciała, % zawartości tkanki tłuszczowej w organizmie, % zawartość tkanki mięśniowej, poziom trzewnej tkanki tłuszczowej, spoczynkowy metabolizm); Projekcja filmów z zakresu zdrowego stylu życia.

W sumie w dwóch cyklach  (17.02.2016r. i 2.03.2016 r.)  Dni z Wydziałem Przyrodniczym gościliśmy około 400 uczniów z 12 szkół średnich z naszego regionu.

Serdeczne podziękowania dla opiekunów klas oraz uczniów za pożytecznie i ciekawie spędzony czas w murach Naszego Wydziału.

Szczegółowy program (pdf.)