dsc 0001

W dniu 11 lipca 2015 r. odbyło się uroczyste posiedzenie Rady Wydziału Przyrodniczego Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach, poświęcone wręczeniu dyplomów absolwentom rocznika 2015. Pani Prof. dr hab. Janina Skrzyczyńska Dziekan Wydziału Przyrodniczego UPH w Siedlcach, w imieniu swoim oraz władz Wydziału serdecznie powitała przybyłych absolwentów, władze Uczelni oraz zaproszonych gości.

W uroczystości udział wzięli m.in. Prof. nzw. dr hab. Tamara Zacharuk - JM Rektor Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach, Prof. dr hab. Barbara Gąsiorowska – Prorektor ds. Studiów UPH w Siedlcach, Prof. dr hab. Kazimierz Jankowski – Prorektor ds. Nauki UPH w Siedlcach, Prof. nzw. dr hab. Wiesława Barszczewska – Dziekan Wydziału Nauk ścisłych, Prof. nzw. dr hab. Jarosław Kardas – Dziekan Wydziału Nauk Ekonomicznych i Prawnych, dr Dariusz Stopa – Starosta Siedlecki, dr Henryk Brodowski - Wójt Gminy Siedlce, mgr Bożena Borkowska z Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, mgr Piotr Karaś – Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie Oddział w Siedlcach, mgr Krzysztof Terlikowski Prezes Zarządu „SEDAR” w Międzyrzecu Podlaskim, mgr Anna Cieniuch – Wiceprezes firmy „AGES” w Siedlcach.

W swoim wystąpieniu Pani Dziekan podkreśliła, iż o prestiżu Wydziału w ogromnym stopniu decyduje kadra naukowo-dydaktyczna. W mijającym roku akademickim kadra naukowo-dydaktyczna naszego Wydziału wzbogaciła się o 9 doktorów habilitowanych i 4 profesorów tytularnych. Rada Wydziału Przyrodniczego nadała 5 stopni naukowych doktora habilitowanego oraz wszczęła 3 następne, 8 stopni doktora oraz wszczęła następnych 21 przewodów doktorskich. Stopniowy rozwój kadry naukowej umożliwił nam uzyskanie 3 uprawnień doktoryzowania i 2 do habilitowania. Czynimy starania o uzyskanie następnych uprawnień.

Zwracając się do absolwentów Pani Dziekan podkreśliła: „W dniu dzisiejszym kończy się kilkuletni okres pobytu w murach Wydziału Przyrodniczego. Te kilka lat to niby tak niewiele, ale spójrzcie Państwo wstecz, jaką drogę przeszedł w tym czasie nasz kraj, nasza Uczelnia i nasz Wydział. Przypomnicie Państwo sobie samych siebie, jacy byliście zanim rozpoczęły się studia. Czy wasze oczekiwania zostały spełnione, ile trudu i pracy włożyliście w uzyskanie dyplomu. Patrząc na Was i znając część z Państwa osobiście myślę, że dokonaliście dobrych wyborów, a otrzymany dyplom jest najlepszą inwestycją.”

Najlepszym absolwentom, którzy otrzymali najwyższą średnią z okresu studiów wręczono listy gratulacyjne oraz pamiątkowe albumy.

Po odebraniu dyplomów przez absolwentów Pani Dziekan Wydziału Przyrodniczego Prof. dr hab. Janina Skrzyczyńska życzyła udanego startu w życie zawodowe, żeby praca była dla nich źródłem osobistej satysfakcji i stanowiła źródło godnej materialnej egzystencji.

dsc 0001 dsc 0002
dsc 0003 dsc 0004