2

W dniu 16 maja 2015 roku studenci kierunku zootechnika (studia stacjonarne i niestacjonarne) w ramach zajęć terenowych uczestniczyli w XXVII Krajowej Wystawie Zwierząt Hodowlanych w Poznaniu.

Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych odbywająca się w cyklu dwuletnim to najważniejsze i cieszące się ogromną popularnością wydarzenie dedykowane sektorowi hodowlanemu. Organizatorami Wystawy byli: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Krajowe Centrum Hodowli Zwierząt, Związki Hodowców oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Na tegorocznej Wystawie zaprezentowano blisko 1700 zwierząt (konie, bydło ras mięsnych i mlecznych, trzoda chlewna, owce, kozy, króliki, szynszyle, nutrie, drób, strusie, ślimaki hodowlane, ryby, pszczoły, gołębie rasowe i pocztowe, alpaki, żubronie). Można było również podziwiać większość lokalnych ras zwierząt objętych programami ochrony zasobów genetycznych.

Studenci mogli z bliska przyjrzeć się pokazom wszystkich gatunków zwierząt hodowlanych oraz uczestniczyć w bardzo interesujących szkoleniach dotyczących zasad oceny cech użytkowych.

dr inż. Ewa Salamończyk

Katedra Hodowli Bydła i Oceny Mleka