wiosna afisz PRASA

W dniu 19.04.2015 roku na terenie Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego o/Siedlce został zorganizowany już po raz IX Festyn Wiosna w polu i w ogrodzie. Impreza jest poświęcona społeczności lokalnej - rolnikom, przedsiębiorcom, miedszkańcom miast i wsi. W uroczystości udział wzięli goście honorowi; parlamentarzyści, władze lokalne oraz władze z Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach na czele z J.M. Panią Rektor prof. dr hab. Tamarą Zacharuk i z Colegium Mazovia Innowacyjnej Szkoły Wyższej z Panią dr inż. Bożeną Piechowicz.

Oczywiście nie zabrakło wystawców z ofertą branżową kierowaną dla produkcji szczególnie ogrodniczej i przetwórców żywności; pszczelarze, gospodarstwa agroturystyczne i producenci regionalnej żywności, dystrbutorzy sprzętu ogrodniczego.

W imprezie swoje stoisko wystawowe miał Wydział Przyrodniczy z UPH w Siedlcach. Przy dużym wsparciu naszych władz wydziałowych służyliśmy wszystkim odwiedzającym fachową, naukową wiedzą z zakresu studiowania na naszej Uczelni, ale także nawiązywaliśmy merytoryczne dyskusje z współuczestnikami tej imprezy. Można powiedzieć, że taka forma jest potrzebna dla lokalnej społeczności mimo kapryśnej pogody.

R. Niedziółka

Fotogaleria: