{boxplus href=|images/wp_2014/Informacja_COST/COST_02.jpg| title=|mages/wp_2014/Informacja_COST/COST_02_resize.jpg|}{/boxplus}

W dniach 24-26 kwietnia 2014 r. odbyło się w naszym Uniwersytecie spotkanie robocze ekspertów uczestniczących w Międzynarodowym Programie Współpracy Naukowo - Technicznej (COST) Akcja FA 1105 pt. „ Towards a sustainable and productive EU organic greenhouse horticulture”.

W spotkaniu, którego organizatorem był dr hab. Cezary Tkaczuk, prof. nadzw. z Zakładu Ochrony Roślin (Instytut Agronomii), uczestniczyli naukowcy z Izraela, Niemiec, Kostaryki, Holandii, Rumunii, Szwecji, Turcji oraz Polski. Celem spotkania było omówienie roli i możliwości wykorzystania mikroorganizmów w biologicznym zwalczaniu szkodników w uprawach pod osłonami. W trakcie wystąpień zaprezentowano obecny stan badań nad wirusami, bakteriami, grzybami oraz nicieniami patogenicznymi w stosunku do szkodliwych owadów oraz możliwości stosowania opartych na nich biopreparatów w uprawach szklarniowych. Program COST FA1105, w którym jako partner uczestniczy Zakład Ochrony Roślin, jest realizowany w latach 2012 - 2016 i biorą w nim udział jednostki naukowe z 29 krajów, głównie Europy.

{boxplus href=|images/wp_2014/Informacja_COST/COST_04.jpg| title=|mages/wp_2014/Informacja_COST/COST_04_resize.jpg|}{/boxplus}