W dniu 15 listopada 2013 roku zostało zawarte porozumienie o współpracy pomiędzy Uniwersytetem Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach a Stowarzyszeniem Gmin, Powiatów i Regionów Nadbużańskich.

Współpraca polegać będzie na opracowaniu przez dr inż. Elżbietę Radzką zatrudnioną w Pracowni Agrometeorologii i Podstaw Melioracji Wydziału Przyrodniczego artykułów branżowych dotyczących uwarunkowań klimatycznych rozwoju turystyki i rolnictwa w regionie nadbużańskim. Artykuły te publikowane będą na stronie Stowarzyszenia.

Pani dr. inż. Elżbieta Radzka została zaproszona na obrady XIV Zgromadzenia Ogólnego Stowarzyszenia Gmin, Powiatów i Regionów Nadbużańskich, które odbyły się w dniu 16 grudnia 2013 roku w siedzibie Nadbużańskiego Parku Historyczno – Kulturowego w Drohiczynie.