{boxplus href=|images/wp_2012/Absolwenci 2012 rok/wr_dypl_abs_1.jpg| title=|Wręczenie dyplomów Absolwentom rocznik 2012|}{/boxplus}

Stało się już tradycją naszego Wydziału, że co roku, w miesiącu październiku odbywa się nadzwyczajne posiedzenie Rady Wydziału poświęcone wręczeniu dyplomów absolwentom Wydziału Przyrodniczego.
W sobotę 27 października br. w auli im. J. Skolasińskiego o godz. 11, Dziekan Wydziału Przyrodniczego prof. dr hab. Janina Skrzyczyńska otworzyła nadzwyczajne posiedzenie Rady Wydziału XIII kadencji.

Swoją obecnością święto na Wydziale zaszczycili Prorektor ds. Dydaktyki prof. Barbara Gąsiorowska, Prorektor ds. Nauki prof. Kazimierz Jankowski, Kanclerz dr Ireneusz Chrząścik, Dziekan Wydziału Nauk Ścisłych prof. Wiesława Barszczewska, Prodziekan ds. Nauki Wydziału Nauk Ekonomicznych i Prawnych dr Jolanta Brodowska-Szewczuk
oraz zaproszeni goście:

Mgr Barbara Braksal, Kierownik Oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Siedlcach
Mgr Bożena Borkowska, Dyrektor Biura Zarządu Mazowieckiej Izby Rolniczej
Mgr Anna Cieniuch, Wiceprezes Firmy AGES w Nowych Iganiach
Mgr Dorota Starczewska, Naczelnik Wydziału Spraw Terenowych w Siedlcach
Mgr Jarosław Głowacki, I Zastępca Prezydenta Miasta Siedlce
Mgr Mirosław Leszkiewicz, Dyrektor Sp ZOZ w Siedlcach
Mgr Jacek Paluszkieiwcz, Prezes Zarządu Zakładu Utylizacji Odpadów Sp. z o.o. w Siedlcach.

Dziekan Wydziału, prof. Janina Skrzyczyńska witając serdecznie gości i Absolwentów powiedziała, że uroczystość wręczenia dyplomów jest swoistego rodzaju podsumowaniem pobytu, pracy i nauki naszych absolwentów. Jest także wyrazem szacunku dla wiedzy i zaangażowania Naszych profesorów, adiunktów i asystentów w proces dydaktyczny i sprawowanie opieki w trakcie powstawania prac dyplomowych.
W swoim wystąpieniu Pani Dziekan stwierdziła, że nasz Wydział to nie tylko kształcenie młodzieży na sześciu kierunkach studiów: biologia, bioinżynieria produkcji żywności, gospodarka przestrzenna, rolnictwo, turystyka i rekreacja oraz zootechnika. Do priorytetowych obszarów działalności naszego Wydziału, oprócz działalności dydaktycznej i badawczej, należy współpraca z zagranicą. Wydział uczestniczy w międzynarodowuych programach edukacyjnych, takich jak: Erasmus LLP, Leonardo da Vinci. Realizowane są projekty badawcze w ramach programu COST a nasi profesorowie zapraszani są jako viziting profesor. Ponadto Wydział, wychodząc na przeciw potrzebom rynku pracy w zmieniającej się sytuacji społeczno-ekonomicznej naszego kraju, kładzie duży nacisk na współpracę z praktyką rolniczą, przemysłem spożywczym, instytucjami ochrony środowiska, a także władzami państwowymi i samorządowymi.
Nie zapominamy również o rozwoju naszej kadry naukowej, dzięki której nasz Wydział posiada trzy uprawnienia do doktoryzowania (agronomia, biologia i zootechnika) i dwa do habilitowania (agronomia i zootechnika). Dorobek naszego Wydziału, wyrażający się coraz większymi osiągnięciami kadry naukowej w zdobywaniu stopni i tytułów naukowych, a także publikacjami zamieszczanymi w najlepszych światowych czasopismach, pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość mając na uwadze starania o dalsze uprawnienia do doktoryzowania i habilitowania.
Na zakończenie swojego wystąpienia Dziekan Wydziału podziękowała wszystkim opiekunom i starostom lat studiów za pracę i zaangażowanie w trakcie studiów a następnie przystąpiła do ceremonii wręczenia dyplomów absolwentom.
W tym roku listy gratulacyjne dla najlepszych absolwentów posiadających najwyższe średnie z okresu studiów, z rąk Pani Dziekan, otrzymali:

kierunek Zootechnika:
- mgr inż. Rafał Iwan
- mgr inż. Janusz Zbytek
- mgr inż. Justyna Bocian
- inż. Małgorzata Szostek
- inż. Izabela Prokopiuk

kierunek Rolnictwo:
- mgr inż. Radosław Odachowski
- mgr inż. Krzysztof Walczuk
- mgr inż. Edyta Gójska
- inż. Ewa Godlewska
- inz. Wojciech Gałabuda

kierunek Biologia:
- mgr Katarzyna Jagiełło
- mgr Wioletta Bartczak
- licencjat Dorota Rędaszka
- licencjat Olga Cabaj

kierunek Turystyka i rekreacja:
- licencjat Marcin Kokoszka

Następnie absolwenci odebrali dyplomy z rąk opiekunów prac i Prodziekanów odpowiedzialnych za poszczególne kierunki studiów.

W wystąpieniu końcowym Pani Dziekan, prof. J. Skrzyczyńska pogratulowała Absolwentom siły i wytrwania w dążeniu do osiągnięcia celu, jakim jest uzyskanie dyplomu, życząc, aby te dyplomy stały się uniwersalnymi kluczami na dalsze życie. Pani Dziekan podkreśliła również, że żaden sukces nie odbywa się bez udziału najbliższych, których przychylność, życzliwość i pomoc ułatwiają drogę do osiągnięcia zamierzonych celów.

Na zakończenie Pani Dziekan podziękowała gościom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością i uświetnili naszą uroczystość; Absolwentom, którzy już za chwilę rozejdą się w różne strony, wkraczając w nowy etap dorosłego, zwodowego życia oraz zaprosiła wszystkich zebranych przed budynek Wydziału celem zrobienia okolicznościowego zdjęcia.

Fotogaleria