Ozdoba

PRZESTRZENNA

(STUDIA INŻYNIERSKIE)

Ozdoba

Absolwenci kierunku gospodarka przestrzenna posiadają interdyscyplinarną wiedzę z zakresu przestrzennej organizacji rozwoju społeczno-gospodarczego oraz wiedzę przyrodniczą, ekonomiczną, społeczną i techniczną. Treści studiów (kształcenia) obejmują grupę treści podstawowych z zakresu matematyki, statystyki, ekonomii, geografii ekonomicznej, rysunku technicznego i planistycznego, socjologii, historii urbanistyki, prawoznawstwa, grafiki inżynierskiej, fizyki. Nabywają umiejętności w zakresie podstaw gospodarki przestrzennej, przyrodniczych uwarunkowań gospodarowania przestrzenią, prawnych uwarunkowań gospodarki przestrzennej i ochrony środowiska, ekonomiki miast i regionów, planowania przestrzennego, planowania infrastruktury technicznej, gospodarki nieruchomościami.

Absolwent kierunku gospodarka przestrzenna jest przygotowany do pracy w:
  • biurach projektowych przy planowaniu przestrzennym oraz opracowaniu studiów uwarunkowań zagospodarowania przestrzennego;
  • administracji samorządowej i rządowej przy realizacji procesów inwestycyjnych;
  • agencjach rozwoju i doradztwa przy koordynacji procesów rozwoju lokalnego, gospodarki gruntami i nieruchomościami.
Absolwenci znają język obcy na poziomie biegłości B2. Absolwenci są przygotowani do podjęcia studiów drugiego stopnia.

CZAS TRWANIA STUDIÓW
  • 3,5 roku (uzyskany tytuł: inżynier)