{boxplus href=|images/wp_2012/Centrum Zdrowia Dziecka/Wizyta_studentow_w_CZD_1.jpg| title=|Studenci w Centrum Zdrowia Dziecka|}{/boxplus}

Dnia 26 kwietnia 2012 r. pracownicy Instytutu Biologii i  studenci kierunków: Biologia  oraz Turystyka i Rekreacja przeprowadzili zajęcia dydaktyczne dla dzieci i młodzieży hospitalizowanych w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

Zajęcia przeprowadziliśmy na około 10 oddziałach szpitala. W ramach warsztatów „Wędrujące laboratoria przyrody” przybliżyliśmy uczestnikom zajęć przyrodę Mazowsza, zaprezentowaliśmy pokaz slajdów z wypraw naszych ornitologów do Azji, ilustrujący migracje ptaków z Europy do Azji, przedstawiliśmy różnorodność przyrody, oglądaną w powiększeniu (pod mikroskopem, przez lornetkę), a także „na żywo” , w „formacie D-3”.

Uczestnicy warsztatów z zainteresowaniem przyglądali się pająkom (nie wszystkie są jadowite), bakteriom (tym pożytecznym), zaglądali w oczy pijawkom i jętkom, liczyli geny muszce owocowej, uczyli się rozpoznawać nietypowe korzenie i pędy roślin, wsłuchiwali się w głosy dzięciołów, samodzielnie wykonywali ciekawe doświadczenia z fizjologii roślin, aktywnie uczestniczyli w zabawach na temat zdrowia.

W spotkaniu uczestniczyło około 40 osób. Zajęcia odbyły się w niezwykłej atmosferze. Kolejne spotkanie w CZD, na które już mamy zaproszenie, odbędzie się 15 września br.

dr hab Elżbieta Królak, prof nzw.

{boxplus href=|images/wp_2012/Centrum Zdrowia Dziecka/Wizyta_studentow_w_CZD_2.jpg| title=|Studenci w Centrum Zdrowia Dziecka|}{/boxplus}
{boxplus href=|images/wp_2012/Centrum Zdrowia Dziecka/Wizyta_studentow_w_CZD_3.jpg| title=|Studenci w Centrum Zdrowia Dziecka|}{/boxplus}
{boxplus href=|images/wp_2012/Centrum Zdrowia Dziecka/Wizyta_studentow_w_CZD_4.jpg| title=|Studenci w Centrum Zdrowia Dziecka|}{/boxplus}
{boxplus href=|images/wp_2012/Centrum Zdrowia Dziecka/Wizyta_studentow_w_CZD_5.jpg| title=|Studenci w Centrum Zdrowia Dziecka|}{/boxplus}